Autor Tema: Promena boje voštanice/voskovice  (Pročitano 3209 puta)

Van mreže kiza

• Junior
  • **
Odg: Promena boje voštanice/voskovice
« Odgovor #30 poslato: 01.02.2011, 01:25:07 »
Hvala na lepim recima. Puno znace.

A od Ogija ne odvstajem.

Van mreže zazu

• Član
  • Pol: Žena
« Odgovor #31 poslato: 01.02.2011, 01:34:05 »
Ima na drugim temama dosta toga o tome sta ptici dati za imunitet jacanje isl. mada ne znam koliko je to primjenjivo na tvog Ogija. Ja bih mu davala da jede ono sto voli, ipak je on pticica koja ima instinkt (daleeeeko razvijeniji od ljudi) i dobro zna sta mu godi i treba. ponudi mu sto raznolikiju i svjeziju hranu, on ce sam odabrati. Vitamini, propolis, med... prirodni proizvodi, u malim kolicinama, i prati sta voli. Ovdje ima puno iskusnijih od mene, ja odgovaram ovako laicki sta bih ja uradila, jer i moja pticica je bolesna i znam koliko ko manijak visim na forumu i cekam svaki novi odgovor, i koliko mi svaki novi post znaci i predstavlja podrsku, zato samo pisite...

Van mreže kiza

• Junior
  • **
« Odgovor #32 poslato: 01.02.2011, 01:55:05 »
Dajem mu premium prestige, ima sve minerale i vitamine, sveze voce i povrce, limun sam pojacao. Ne znam sta jos. Svaka ideja je dobrodosla.

Van mreže zazu

• Član
« Odgovor #33 poslato: 01.02.2011, 01:58:55 »
ja sam kvikiju davala propolis u vodu ( kupovala sam api-pro baby, jer ne sadrzi alkohol, proizvodjas je cini mi se medex, ne znam ima li ga kod vas) kapala sam dvije kapi na pojilicu (pojilica je malo veca od standardnih) i davala da pije. Nisam mu ostavljala pojilicu sa propolisom preko dana, to sam mu davala samo kad sam ja prisutna jer stvarno izgleda da mu se svidja i dosta popije pa me bilo strah da ne pretjera pa da mu sta ne naskodi. Dajes li mu kuhana jaja?

Van mreže kiza

• Junior
  • **
« Odgovor #34 poslato: 01.02.2011, 02:08:40 »
Propolisa bez alkohola ima, kupicu to je dobra ideja. Jaja nikad nije hteo da jede.

Sad sam procitao Kvikijevu temu, s mobilnog tesko ide. Drzim fige za malog i hvala ti.

Van mreže bozana

• Senior
  • Starost: 34
  • FLO i PERO :)
« Odgovor #35 poslato: 01.02.2011, 09:56:34 »
Nemam neki pamtean  savjet ....žao mi je....... :sad1:

samo sam došla dati vam podršku........i nadati se da su prgnoze skroz pogrešne..........i držim da maleni bude bolje,........ :yes3:

satvljaj mu limun svakako.......jer ako djeluje na stanice tumora kod ljudi .....možda djeluje i kod ptica   :mda:
Ja sam jedna neozbiljna seniorka ......ovisna o točkicama........ :161 ptice:

Van mreže alba

• Član
« Odgovor #36 poslato: 01.02.2011, 12:49:33 »
Ne bih da te zbunim i da napravim konfuziju u tvom odlučivanju šta ćeš pre i kako da daš Ogiju.Listala sam malo neke moje knjižuljke, da se prisetim informacija... Knjiga austrijske travarke Marije Treben "Zdravlje iz Božje apoteke" daje savete o spravljanju masti, tinktura, čajeva, obloga... za razne nazovi manje ozbiljne, ali i vrlo opasne bolesti  kod čoveka.Pošto ti maleckome ne možeš privijati obloge na obolelo mesto, onda makar da ti pomenem ono što sam proverila za čajeve...Biljna mešavina koja se preporučuje ljudima (navode da se koristi posle operacije odstranjivanja tumora testisa, ali ova biljna mešavina se uvek pominje, proverila sam, kod opakih bolesti, čak i pre bilo kakve lekarske intervencije, ili čak preventivno)jeste sledeća:uzmeš iste količine hajdučke trave, rastavića, koprive i nevena.Recimo po 10 grama od svake osušene biljke.Ima da se nađe u biljnim apotekama, a  još bolje ako imaš nešto od ovoga domaće.Sve to pomešaš.Doza za ljude se sprema tako što se 2 kašičice ove mase popare sa 2dl ključale vode i čaj se procedi nakon 2 minuta.Neka neko upućeniji, molim vas, kaže u kom se odnosu razblažuje za ptičice. :117 huh: Pored svega volela bih da mi kažete sme li Kiza da pokuša sa sa čajevima za ljude...Neke biljne mešavine preporučene u knjizi sam sama spremala za sebe, nekada ranije i pomogle su mi.Neretko koristimo za naše malce i lekove za ljude pa...kad je već potvrđena loša dijagnoza može li se šta izgubiti ako se pokuša sa ovim čajem?Ili samo sa rastavićem(on je poznat kao sredstvo koje rastvara tumore)?
Pregledala sam i moje makrobiotičke knjige i jedino što bi se moglo uspešno dati ptičici, a što ima antitumorno dejstvo, jeste rendana šargarepa sa crnom rotkvom.Pa ako hoće da jede.Napominje se da se ne daje nikakva hrana životinjskog porekla, ne šećer, ne proizvodi od brašna(jer stvaraju sluz, koja začepljuje).Nikakve aromatične biljke tipa nana...Potrošnju voća, kažu, treba ograničiti, jer iako neutrališe unesene proteine i masnoće, povećava oteklinu usled tumora.Dakle, voće da , ali ne preterano i ne preporučuju tropsko voće(limun je OK, on se cedi dozirano i ne daje se za klopu, na limun se ovo ne odnosi).Da li bi malcu bilo lakše da se kuvaju žitarice?U procesu makrobiotičkog isceljenja obavezne su kuvane žitarice, celih 60 posto ukupnog dnevnog unosa hrane.Da li bi Ogi smeo i da li bi mu prijalo da proba kuvani mrki pirinač?Kuvani ječam, proso, ovas, raž, pšenicu???Nisam pametna, hoću da nađemo nešto da... ili olakšamo, ili, što da ne, napravimo čudo i Ogi se oporavi, ali mi treba da neko od vas potvrdi može li se pokušati s ovim.On jeste ptičurak, a ovo je za ljude,ali...Pomažu li nam uvek iste stvari?Iiiiii...da li maleckog "mučiti" terapijama , ili mu činiti na volju i dati ono što voli, a možda i nije tako zdravo, da bar ove dane bude neumeren, srećan i "poročan"???

Van mreže Liki

• Administrator
  • VIP
  • Starost: 50
    • Papige
« Odgovor #37 poslato: 02.02.2011, 19:20:16 »
U principu svi humani lekovi deluju i kod ptica, problem je samo odrediti dozu - ako je preslaba u najboljem slučaju nema efekta, u najgorem napravi npr. soj rezistentnih bakterija; ako je prejaka - mislim da nije neophodno da napišem šta se desi. Osim toga i fiziologija nam je različita pa ni delovanje ne bude baš isto. Iz ovih razloga se i prave lekovi specijalno za životinje.

Čaj mislim da bi smeo da pije, eventualno malo razblažen.

Kizo, vidim da se javljaš uglavnom s mobilnog, imaš pp pa pogledaj.

Van mreže zazu

• Član
« Odgovor #38 poslato: 05.02.2011, 12:53:17 »
Kiza, kako je pticica? Kako si ti?

Van mreže kiza

• Junior
  • **
« Odgovor #39 poslato: 07.02.2011, 11:41:34 »
Od Liki sam dobio lek i prvi dan je Ogiju bilo lose. Mislio sam da sam ga ubio. To je proslo i sad mu je puno bolje.
Smem li i sutra da mu dam ekstra dozu ?

Van mreže Liki

• Administrator
  • VIP
  • Starost: 50
    • Papige
« Odgovor #40 poslato: 07.02.2011, 17:43:22 »
Nemoj mu davati više od onoga što sam ti napisala, već to je jače nego što sam Bebi davala. Previše leka može samo da mu naškodi i to žestoko.

Drži se onog uputstva a ja držim fige da pomogne  :067 thumbup:

Van mreže kiza

• Junior
  • **
« Odgovor #41 poslato: 07.02.2011, 20:30:00 »
U redu. Puno hvala.

Van mreže alba

• Član
« Odgovor #42 poslato: 07.02.2011, 22:32:49 »
Nadam se da će lek pomoći... Volela bih da se desi divno čudo i da se Ogi potpuno oporavi.

Van mreže kiza

• Junior
  • **
« Odgovor #43 poslato: 11.03.2011, 13:01:06 »
Da javim da je Ogi popio sledecu turu lekai da je dobro. Ponasa se normalno samo mu je vostanica i dalje smedja, ne znam da li ce se ikad vratiti na staro.

Ja sam presrecan, hvala.

Van mreže jacekica

• VIP
  • Starost: 56
« Odgovor #44 poslato: 11.03.2011, 13:50:05 »
pa super onda jer mu to pomaže da se sve drži pod kontrolom. Sad može pomoću te terapije još dugo biti s tobom, a možda i potpuno ozdraviti - život je pun iznenađenja.
Tko o čemu, ja o Yodi............

papige.info na netu

Facebook grupa Tapatalk & Forum Fiend

uputstva

Postavljanje slika Postavljanje slika sa FB Postavljanje avatara

važne teme

Veterinari za ptice Voće i povrće Vitamini i minerali Lista stvari/bilja štetnih za ptice Prečke i igrališta