Autor Tema: Slike ptica u pet shopovima  (Pročitano 4154 puta)

Na mreži Liki

• Administrator
  • VIP
  • Starost: 50
  • Pol: Žena
    • Papige
Odg: Slike ptica u pet shopovima
« Odgovor #15 poslato: 21.04.2011, 16:53:17 »
Pet shop ALL IN ONE  :biggrin:

Ponuda:

- jedna kozica (žuta, polućelava)
- dva zelena i jedan plavi mali aleksandar (mužjak)
- tri (slovima: samo tri  :question:) bebe tigrice (zelene)
- jedna rozela
- jedna nandaja

- jedna činčila
- neodređen broj belih miševa u akvarijumu
- dva bela patuljasta zeca (maziću ih, paziću ih i zvaću ih Đole  :give_heart:)

- jedan stalak za kavez koji stoji nakrivo
- obične i viseće muškatle (raznih boja)
- debela koka, čuvarkuća, ruzmarin, bosiljak, kadifice i ostali rasad ... naravno, i dan i noć, gde bi bez njega prošlo ...
- zemlja za cveće
- tri kotlića za riblju čorbu (različitih veličina)
- mreža za ribolovce ...

Kažu, šta nema u izlogu ima u radnji ali nisam ušla da proverim da li je tako ... i ovo mi je bilo previše  :sweat:

Van mreže Deja

• Član
« Odgovor #16 poslato: 21.04.2011, 17:05:29 »
Beogradska mućkalica! Eh...čega sve nema, kao kod Trotera.  :rolleyes:
čuvar plaže u zimskom periodu

Van mreže jacekica

• VIP
  • Starost: 56
« Odgovor #17 poslato: 22.04.2011, 15:28:18 »
 :rofl: od igel do lokomotive, a ima i živih stvorenja, baš ko troteri
Tko o čemu, ja o Yodi............

Van mreže linolada

• Senior
  • Starost: 41
« Odgovor #18 poslato: 26.04.2011, 19:06:21 »
Eh...čega sve nema, kao kod Trotera.  :rolleyes:
:rofl:  :lol1: Delboy!  :lol1:
A i izvana radnja izgleda reprezentativno........ja bi se bojala ući unutra......a jel možda i neka baba gata kupcima?  :wacko2:

Na mreži Liki

• Administrator
  • VIP
    • Papige
« Odgovor #19 poslato: 26.04.2011, 20:24:43 »
Da znaš da ti asocijacija uopšte nije loša ... unutra su na 3 zida rafovi na kojima ima svašta nešto (kavezi, hrana, akvarijumi ... ) a sa rafova vise povoci za pse, ljuljaškice, igračkice tako da baš izgleda kako će odnekud da se pojavi neka proročica sa staklenom kuglom ...  :rolleyes:

Na mreži Liki

• Administrator
  • VIP
    • Papige
« Odgovor #20 poslato: 28.09.2011, 19:25:10 »
Često smo u raznim temama pominjali Pet centar u BG pa je red da vidite i kako izgleda taj deo gde su životinje (uglavnom papagaji) ...

Tu je i zvezda centra  :smile:

Van mreže jacekica

• VIP
  • Starost: 56
« Odgovor #21 poslato: 28.09.2011, 19:52:16 »
Predivno je to, pa oni ih lijepo i uredno drže - a one SIVE TIGRICE, savršene su i divne i ja bih odmah jednu donesla doma, koji si ti karakter kad odoliš. A aleksandri....... baš su krasni. Žako mi djeluje usamljeno i žalosno
Tko o čemu, ja o Yodi............

Van mreže Deja

• Član
« Odgovor #22 poslato: 29.09.2011, 06:12:27 »
I meni je nešto žao tog žakoa. Nema klasičan kavez već je u izlogu od pleksiglasa. Ko zna kako je uplašen,tu gomili ljudi stalno cirkuliše, gleda u njega, kucka o staklo...
čuvar plaže u zimskom periodu

Van mreže Dobri

• Član
  • Starost: 31
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #23 poslato: 30.09.2011, 09:37:18 »
I meni je nešto žao tog žakoa. Nema klasičan kavez već je u izlogu od pleksiglasa. Ko zna kako je uplašen,tu gomili ljudi stalno cirkuliše, gleda u njega, kucka o staklo...

Mislim da nisi u pravu. Ja sam otprilike jednom mesečno u Pet Centru, i svaki put kada sam tamo bio taj je žako bio razigran i izgledao je sasvim pristojno. Ok, na ovim fotkama izgleda malo smoreno, ali ne može biti non stop kao na baterije ;) Jedino što me je iznerviralo je to što mu je pojilica nedopustivo prljava  :angry3: Sve u svemu te ptice tamo imaju zadovoljavajuće uslove, samo nisam siguran ko će dati 150 000 din za tog Žakoa, no dobro...
Ovih dana nisam bio u prilici da idem u Pet Centar ili Star Pet kako bi kupio pesak-podlogu za kaveze, pa sam obišao obližnje pet shopove... U oba su me gledali kao da tražim jaja ptice dodo  :sumnjicav: U prvom, u Vinči, imaju jednog lepog velikog aleksa, koji je pomalo zapušten, a kavez u kojem se nalazi i higijena uopšte je katastrofa! izašao sam glavom bez obzira, jer bih jedino mogao da :gric2: Sve je meni jasno, nemaju vremena, želje, slabe plate, promet nikakav... ali da mu ne može neko oprati pojilicu i hranilicu s vremena na vreme i da su na dnu brdo novina i izmeta, pa za to bi ih podavio!
Drugi pet shop u blizini prvog je malo bolji, odn. imali su samo nimfu i rozelu, baš lepe ptice, ali opet rozela sa stajalice kaki pravo u posudu za vodu  :question:
U pet shopove ne treba ni zalaziti... Kada sam ja bio klinac, papige sam mogao videti samo na tv-u i ponekad u pet shopu negde u gradu, pa mi je to bio doživljaj, a sada internet, forumi, youtube, odgajivači...

Van mreže andr3a

• Senior
  • Starost: 26
« Odgovor #24 poslato: 06.10.2011, 08:23:44 »
Jel se meni čini ili su sve pojilice prazne?  :shock: Đabe im igračke u kavezima kad su ptice ko u pustinji  :sad1: Vjerojatno su i hranilice prazne..
Ista situacija i kod nas u Pet centru, napravili nove kaveze a ptice bez hrane i vode  :angry3:
✿Šareno društvance✿
●Tigrić Kiki   ●Zebići Perica i Mališa 
●Rozele Teddy i Nella  ●Smeđeuha Tiga

Na mreži Liki

• Administrator
  • VIP
    • Papige
« Odgovor #25 poslato: 06.10.2011, 17:53:47 »
Mda ... samo na drugoj slici se vidi da u pojilici ima vode  :thinking:. No, ne verujem da su pojilice sasvim prazne, bilo je već kasno popodne kad sam tamo bila pa je verovatno vode bilo samo u donjem delu pojilica.

Van mreže L!

• VIP
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #26 poslato: 07.10.2011, 20:13:07 »
Nemaju oni toliko loše uslove, čak su im prilično prostrani kavezi (u odnosu na većinu drugih šopova gde je po 20 ptica strpano u kavez  A4 formata), imaju i igračke, nisu na promaji, u hladnom ili pretoplom, itd... ali je činjenica da im ptice uvek izgledaju jadnije, ofucanije i u lošijem stanju nego na većini drugih mesta gde takvi uslovi ne postoje... to je bar moje viđenje...

off topic... moj drug, koji se bavi akvaristikom komentariše da je ista situacija sa ribama...imaju ok akvarijume u kojima ih drže i blabla, ali mahom imaju kilave i bolešljive ribice...
« Poslednja izmena: 07.10.2011, 20:16:52 L! »
...But my love is alive
And I'm never gonna hide it again...

Na mreži Liki

• Administrator
  • VIP
    • Papige
« Odgovor #27 poslato: 07.10.2011, 21:27:05 »
To i jeste blesavo, uslovi su na izgled OK a ptice izgledaju ... pa, ne baš dobro. Zašto je to tako - nemam pojma  :dntknw:

Van mreže andr3a

• Senior
  • Starost: 26
« Odgovor #28 poslato: 08.10.2011, 07:03:08 »
Zato što Pet centar nabavlja životinje iz dalekih zemalja za siću (ne znam točno kojih, neću napamet bubat, mislim da sam negdje bila pročitala da se radi čak o Kini što se ribica tiče) a manji pet shopovi od domaćih uzgajivača (ili susjednih). Dok dođu do Pet centra pola životinja ugine, one koje su preživile put su u očajnom stanju.
Slažem se, sve to izvana izgleda fensi što se opreme tiče, ali to je samo za mazanje očiju
✿Šareno društvance✿
●Tigrić Kiki   ●Zebići Perica i Mališa 
●Rozele Teddy i Nella  ●Smeđeuha Tiga

Na mreži PiKiwiCa

• Član
  • Piki-19.5.06-11.7.10, Pile- 17.2.2009,Kiwi 14.7.10
« Odgovor #29 poslato: 03.05.2013, 10:53:16 »
Jučer, pet shop u City Centru dobio dva žakoa, bebe od par mjeseci.... a ara, koja je do sad bila u dučanu,  otišla u Split...

Bili su jako druželjubivi i pričljivi, a pogotovo ih je zanimao mobilel u mojoj ruci.... najradije bi ih 'zagnjavila' ko moje piceke doma.... al obzirom na veličinu kljuna....  :gric2:...
suzdržala sam se

papige.info na netu

Facebook grupa Tapatalk & Forum Fiend

uputstva

Postavljanje slika Postavljanje slika sa FB Postavljanje avatara

važne teme

Veterinari za ptice Voće i povrće Vitamini i minerali Lista stvari/bilja štetnih za ptice Prečke i igrališta